poniedziałek, 23 września 2019

"Złota dziewczyna" Sophie Davis


Lark Kingsley ma idealną rodzinę, idealną przyszłość, idealne życie. Spadkobierczyni jubilerskiej fortuny, królowa Manhattanu. Jednak nagle wydarza się coś złego. Lark znika bez śladu.
Raven Ferragamo rozpoczyna nowe życie. Bierze roczny urlop po szkole średniej i przeprowadza się do Waszyngtonu. Zerwanie z przeszłością sprawia, że Raven czuje się lepiej, niż się spodziewała. Po raz pierwszy naprawdę czuje, że wszystko jest możliwe.
Gdy poszukiwania dziedziczki fortuny przybierają na sile, w ręce Raven wpada pamiętnik Lark. Dziewczyna zostaje wciągnięta w mroczne tajemnice, znajduje rozpaczliwe prośby o pomoc. Nagle znajduje się w labiryncie pełnym tajemnic.
Obie dziewczyny pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Okazuje się, że łączy je więcej, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić.
Co stało się z Lark? Dlaczego prowadziła ukryte życie? Czy Raven znajdzie odpowiedzi, zanim również stanie się ofiarą?
~lubimyczytac.pl~

Zaczynając czytać Złotą dziewczynę nie spodziewałam się za wiele. Myślałam, że będzie to kolejna młodzieżówka z motywem osób żyjących w dwóch różnych światach. Jednak oprócz tego dostałam mnóstwo tajemnic i zawiłych relacji, które autorka stworzyła pomiędzy bohaterami. Dzięki temu ta pozycja stała się naprawdę ciekawa przez co momentami nie dało się od niej oderwać.

Davis przedstawia historię z dwóch perspektyw. Mamy rozdziały, które opowiadają o życiu Raven i jej poszukiwaniach oraz te w których poznajmy rzeczywistość otaczającą Lark. Pierwsza z nich jest zwykłą dziewczyną, która po skończeniu szkoły wyjeżdża do dużego miasta by wyrwać się ze swojego rodzinnego domu. Raven ma zamiar znaleźć pracę, by zdobyć pieniądze na studia, ale zamiast tego, znajduje pamiętnik należący do tajemniczej bogaczki, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Mamy również tutaj wątek Ashera, który zostaje sąsiadem dziewczyny i z czasem pomaga jej rozwikłać tajemnicę zaginięcia Kingsley.
Jeżeli chodzi o Lark żyje ona w na pozór "idealnym" świecie po bliższym poznaniu możemy zauważyć, że w przeciwieństwie do swoich rodziców czy przyjaciół potrafi docenić pieniądze, które z pewnością nie są dla niej najważniejsze. Tak samo jak w przypadku Raven w świecie Lark pojawia się przystojny Blake. Mimo tego, że chłopak pochodzi z "jej świata" to dziewczyna przez swoich rodziców postanawia ukrywać
relację z chłopakiem przed najbliższymi. Czy wyjdzie jej to na dobre? Tego na pewno dowiemy się z kolejnych części. 

Cała książka skupia się głównie na poszukiwaniach zaginionej dziedziczki i podpowiedziach, które zostawiła dla Raven. W tej części nie mamy jeszcze wyjaśnione jakie relacje dokładnie wiążą te dwie dziewczyny i z jakich przyczyn doszło do zniknięcia Lark. Przyznam szczerze, że czytając tę pozycję całkowicie zapomniałam o tym, że będzie miała ona kontynuację i byłam zawiedziona, że tak mało się wyjaśniło w tej historii. Z drugiej jednak strony zachęca mnie to po sięgniecie po drugi fragment tej opowieści. A Wy słyszeliście o Złotej dziewczynie? Macie zamiar po nią sięgnąć w najbliższym czasie?
Za książkę serdecznie dziękuję wydawnictwu Kobiecemu

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza