poniedziałek, 26 sierpnia 2019

"Za głosem serca" Joanne Macgregor


„Łatwo jest iść jeśli wiadomo dokąd się zmierza”

Kiedy osiemnastoletnia Romy Morgan ratuje życie hollywoodzkiemu gwiazdorowi Loganowi Rushowi, dostaje pracę jako jego osobista asystentka i z dnia na dzień znajduje się w środku ekscytującego świata filmu. Spełnia się sen Romy – między nią a Loganem zaczyna więcej niż iskrzyć. Wtedy jednak Romy odkrywa, że plan filmowy to świat iluzji i niedotrzymanych obietnic. Traci pewność, komu naprawdę może zaufać. Kiedy odkrywa mroczną tajemnicę Logana musi dokonać wyboru między miłością a zemstą.
~lubimyczytac.pl~
Zapoznając się z opisem książki spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Myślałam, że będzie to zwyczajna młodzieżówka o kolejnej relacji niczym niewyróżniającej się dziewczyny z chłopakiem , którego ubóstwiają tysiące fanek na całym świecie. Jednak oprócz tego wątku wokół, którego wszystko się toczy, mamy również poruszone inne tematy. Autorka poświęca uwagę relacji pomiędzy główną bohaterką a jej rodzicami. Mama, która pracuje jako biolog morski na uniwersytecie i ojciec, który prowadzi własną firmę. Obydwoje mają już plan na życie swojej najmłodszej córki, tylko Romy nie jest do końca przekonana co do tych wyobrażeń. Jest to interesujące ze względu na to, że dużo osób kończących szkołę jest zagubionych, za to ich rodzice często mają już gotowy plan na przyszłość swoich dzieci. Dlatego oprócz wakacyjnego romansu mamy tutaj do czynienia z poszukiwaniami własnego "ja", które czasami wymaga od nas o wiele więcej, niż jesteśmy w stanie dać.
Nie mogę również nie wspomnieć o bardzo ważnym temacie, którym jest ochrona środowiska tutaj akurat skupiająca się na sferze morskiej. Romy jest bardzo zaangażowana we wszelkiego rodzaju działania pomagające ochronie wszystkich stworzeń żyjących w oceanie. Ze względu na to w książce znajdziemy mnóstwo ciekawostek o mieszkańcach podmorskich głębin, szczególnie dużo uwagi jest poświęcone rekinom i wielorybom (urocze stworzenia ). Bardzo mnie to zaciekawiło i jeszcze mocniej zmotywowało do dbania o środowisko.

Co do bohater
ów, nie mają oni jakiś szczególnie wyróżniających się cech. Romy to zwyczajna dziewczyna, która poszukuje pomysłu na siebie, Logan to przystojny, młody aktor oczywiście z tajemniczą przeszłością, Britney to zadufana i rozkapryszona gwiazdka, a Cilla to rzucająca rozkazy reżyserka. Mamy tutaj kilka sprzecznych ze sobą charakterów dzięki czemu relacje pomiędzy poszczególnymi bohaterami są ciekawsze i o wiele bardziej barwne.
Podsumowując uważam, że "Za głosem serca" to idealna książka na trwający jeszcze okres wakacyjny. Śmiało możecie zabrać ją ze sobą na plaże i czytać pomiędzy kąpielami w morskich falach. Akcja książki, która toczy się w Kapsztadzie również bardzo ułatwia wprowadzenie się w letni nastrój. A Wy lubicie takie wakacyjne historie? Ja uwielbiam czytać książki z takim motywem, gdy za oknem w najlepsze trwa lato. 
Za książkę serdecznie dziękuję wydawnictwu Kobiecemu.


2 komentarze:

  1. Z taką książką będzie łatwiej pożegnać wakacje. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowanie! Ja uwielbiam czytać takie tematyczne historie nawiązujące do pory roku, która jest aktualnie za oknem ♥ Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń