wtorek, 8 sierpnia 2017

ULUBIONE CYTATY CZĘŚĆ 1
W tym poście postanowiłam przedstawić Wam moje ulubione cytaty z książek, filmów
jak i te po prostu przez kogoś wypowiedziane. Bardzo lubię zaznaczać czy zapisywać złote myśli bohaterów, które coś ze sobą niosą. Niektóre są optymistyczne, dające wskazówki, rady, a niektóre bardziej pesymistyczne. Jednak każde mają w sobie coś intrygującego i mogą czegoś nauczyć. Część z tych cytatów jest również znaleziona na platformie tumblr, z której korzystam i często znajduję interesujące perełki.


Jeden z moich ulubionych to "Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę" są to oczywiście słowa Jana Pawła II. Bardzo podoba mi się przesłanie, które niesie ze sobą ta sentencja. 

"Wymagajcie od siebie choćby inni od Was nie wymagali" i jeszcze raz Karol Wojtyła. Myślę, że każdy powinien wziąć te słowa do siebie. Nie powinniśmy zwracać uwagi na innych, sami musimy od siebie wymagać pewnych rzeczy, żeby dalej się rozwijać.
"Myśl. Wierz. Marz. Miej odwagę." krótko, ale treściwie ~Walt Disney~

"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie, by Ci się udało to osiągnąć" Pamiętacie wpisywanie się do pamiętnika? hah Te słowa poznałam w ten sposób dzięki mojej drużynowej kiedy byłam jeszcze zuchenką i moim zdaniem jest w tym ziarenko prawdy! ~Paulo Coelho~

"Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy.." jest to początek z wiersza Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy". Uczyłam się go na konkurs recytatorski w 5kl. podstawówki i zapamiętałam go aż do teraz. Na prawdę wart uwagi!

"Fundamentalną sprawą jest motywacja. Bez silnej motywacji wszystko bierze w łeb" Prawda, prawda i jeszcze raz prawda. Ja bez odpowiedniej motywacji nawet nie zaczynam, dosyć szybko się zniechęcam. Słowa Susanna Kaysen z filmu "Przerwana lekcja muzyki", niedawno wstawiłam post o ulubionych filmach, gdzie pojawiła się ta pozycja, więc zapraszam do zapoznania się z tym.

"Co za sens ma życie, jeśli niczego nie próbujesz i nigdy niczego nie posiadasz, bojąc się to stracić? cytat pochodzi z książki Idy Jatczak "Szara tęcza", którą czytałam dawno temu, ale pamiętam ją do dzisiaj.

"Czas nie leczy ran, to my w swych czynach uzdrawiamy.." co tu dużo pisać, Igor Herbut i wspaniały LemON w piosence "AKE"! Jestem ogromną fanką zespołu i oczywiście wokalisty, myślę, że ich teksty są szczere i naprawdę mają coś w sobie! Polecam ich twórczość z moją ulubioną piosenką "Lwia część" na czele!

6 komentarzy:

 1. Ten cytat Szymborskiej przypomniał mi o jednym z moich ulubionych cytatów: "W prawdziwym świecie "wieczność" to czasem tylko weekend" - Jodi Picoult.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mądry cytat! Na pewno go gdzieś zapiszę, żeby nie zapomnieć! Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 2. Wybrałaś bardzo ciekawe cytaty ;) Moim ostatnio ulubionym jest „Pracuj tak długo, aż twoi idole staną się twoimi rywalami.” oraz „Miasto nie jest miastem, jeśli nie ma w nim księgarni. Może nazywać się miastem, ale bez księgarni nikogo nie nabierze.” Liczę na więcej postów z tej serii! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo motywacyjny pierwszy cytat, uwielbiam takie! Co do drugiego w zupełności się zgadzam! Pewnie jeszcze nieraz taki post się pojawi tutaj! Pozdrawiam ♥

   Usuń
 3. Świetny post. Uwielbiam czytać cytaty, sama nie zapisuję- no bo, jestem leniwa.. Cytaty Jana Pawła || <3 uwielbiam ♥ I bardzo mi się podoba cytat z wiersza Pani Szymborskiej, kojarzę go, chyba gdzieś miałam go w książkach :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również uwielbiam czytać cytaty! Mam tę przyjemność, że szybko zapamiętuje to co usłyszę dlatego zawsze coś mi utkwi w głowie! Cytat Jana Pawła II to jeden z moich ulubionych swoją drogą ♥ Pozdrawiam cieplutkoo!

   Usuń